מהי פרוגרמה?

אבן ראש מה היא פרוגרמה

אז מהי אותה פרוגרמה?

בבואכם לבנות בית אתם נתקלים במושגים שונים ומשונים. תוך מתן כבוד להשראה ולהגשמת פנטזיות על מנת שפרויקט יעבוד כמו מכונה משומנת לפעמים כדאי שטבלת האסקל תדבר לפני הסקיצה בעפרון פחם.
הפעם נכתוב כמה מילים על ה'פרוגרמה'. פרוגרמה ('תכנון', 'אג'נדה') היא מסמך עקרונות שבתהליך עבודה נכון האדריכל והלקוח מייצרים ביחד בשלב הראשון של ההתקשרות. במסמך הזה הם כותבים יחד את החזון, מבדילים בין הרצונות והצרכים, מנתחים מה עומד מאחורי מילים גנריות, מגדירים מהם סדרי החשיבות ומהם האלמנטים שישתלבו לאחר מימוש היסודות.
למעשה פרוגרמה היא הבסיס לכל פעולת תכנון אשר בלעדיה האדריכל מובל ולא מוביל. חלק מהדברים עליהם מדברים בפרוגרמה הם סטאטוס משפחתי (קיים ומתוכנן ל 10 שנים הקרובות), סגנונות אדריכליים אהובים,
מגבלות פיזיות או נפשיות, פנטזיות מקורן והאם הן ניתנות למימוש, אהבת בעלי חיים, תחביבים מיוחדים ואפילו תשוקות נסתרות (חדר סודי במרתף? תכננו גם כזה) ללא פרוגרמה המתווה את הדרך הלקוח גדל לתוך הבית ולא ההיפך, למעשה ניתן לומר כי פרוגרמה היא התשובה לשאלה מה מגיע קודם, הביצה או התרנגולת.

לפגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ואנחנו ניצור איתכם קשר

אבן ראשה אדריכלות ראשון לציון חלל עבודה

טיפים למתקדמים בתכנון משרדים

​תכנון ועיצוב משרדים, שאלות שתמיד עולות – פרק ראשון – כללי לאחרונה שמתי לב כי ישנן מספר שאלות שחוזרות על עצמן בכל פרויקט משרדים שאנחנו מתכננים (כשחושבים על זה זו לא

קרא עוד »
Scroll to Top